Het Laatste Nieuws:

lokatie: ' t Fortuin

Activiteiten gemeenschapsveiling 2016

Escape Room Battle 2016

Zaterdag, 4 juni, 14:00 uur was het zover! De grootste Escaperoom van Europa kwam tot leven voor een éénmalige zinderende battle tussen 12 enthousiaste mannen verdeeld over 3 teams. Deze Escaperoom werd aangeboden op de gemeenschapsveiling van Wervershoof door Automated4u.

Na maandenlange voorbereiding was er op vrijdagavond een try-out om te testen of alle zinspelingen van de bedenkers uitvoerbaar waren. Alles werd uit de kast gehaald om een professionele Escaperoom aan te kunnen bieden: Laserpennen, Blacklights, Navigatie-tablets, kluizen, cijfersloten, barcode-scanners, wereldkaarten en ga zo maar door. Er werden zelfs drones besteld voor een extra twist. Ook werd er een verhaal omheen bedacht van de zwarte tulp met als verteller niemand minder dan Sinterklaas (zonder zijn pieten natuurlijk). Na het doorlopen van de 5 zones was het een nek-aan-nek race tussen 2 teams. De jonge elite tegen de ervaren en wijze mannen. Door een wending in het spel, die niemand van tevoren had kunnen bedenken, mochten uiteindelijk Bart Koper, Twan de Wit, Klaas Schouten en Mike Gitzels de zwarte tulp in ontvangst nemen. Het prachtige weer en de fantastische catering van Snackerie Het Zonnetje maakten het feest compleet. Bedankt Arjan het was heerlijk! Automated4u wil ook Haakman Flowerbulbs bedanken voor het beschikbaarstellen van het pand en de enorme werkzaamheden die zij verricht hebben. Het was een puist werk maar wij hebben er onwijs van genoten!

Verslag van middag/avond “Jong ontmoet Oud” in de Oude Dame op zaterdag 4 juni aangeboden door Karin Huisman en Yvonne Botman op de gemeenschapsveiling.

Zaterdagmiddag 4 juni  om half drie verzamelden de kopers van ‘’Jong ontmoet Oud” zich vol verwachting in De Oude Dame van Wilgenhof. Wat kun je van zo’n koopje verwachten?

We werden verwelkomd door Karin en Yvonne en kregen in de prachtige binnentuin koffie met zelfgemaakte taart. Het was prachtig weer, dus we zaten mooi an, totaal met veertien personen, waarvan de jongste 31 jaar en de oudste 88 jaar was. Het leek alsof we elkaar al jaren kenden, want het was een gekakel van jewelste. Af en toe kwam een bewoner van Wilgenhof kijken wat of er aan de hand was.

Daarna mochten we plaats nemen in De Oude Dame, het restaurant van Wilgenhof, waar we om de beurt een kaartje van Karin kregen met daarop een tekst/stelling geschreven, waarop iedereen kon reageren. In de tussentijd werd een borrel geserveerd. Het was erg gezellig, we hadden door middel van de kaartjes praatstof genoeg en werden ook nog aan het denken gezet.

Rond half zes werden de bewoners van de drie woongroepen gebracht, zij kwamen ook eten en genieten van de muziek en stukjes die voorgedragen zouden worden.

Als eerste zongen Jos en Rosanne Neuvel liedjes, waarbij Jos ook nog zijn muzikale kwaliteiten op de keyboard liet horen. Helaas konden ze niet lang blijven vanwege andere verplichtingen. Emiel Huisman nam het van ze over, zodat  we weer konden genieten van een live optreden.

In de tussentijd werd het eten gebracht door  de medewerksters van Wilgenhof en vrijwilligers, het was allemaal top voor elkaar. Iedereen in de zaal genoot van de muziek en er werd zelfs gedanst, prachtig om te zien.

Na Emiel zijn optreden namen Kees Botman (van KaaBee) en Esther Botman (dochter van Yvonne) plaats op het podium aan een tafel met een pluchen kleedje erop. Esther ging haar "overopa" interviewen over vroeger en op haar vragen werden prachtige antwoorden gegeven en verhalen over vroeger verteld  en uiteraard op z’n Westfries. Wat een geweldig optreden en Esther, haar debuut op het podium, deed het ontzettend goed.

Daarna nam Emiel het weer over en zong nog vele mooie nummers, waar iedereen weer volop van genoot. In de tussentijd kregen we nog een toetje, ijs met aardbeien, en nog koffie toe.

De bewoners werden weer naar de huiskamers gebracht en wij kregen nog uitleg en een demonstratie van de Tovertafel door Karin en Yvonne. Er werd fanatiek op de tafel getikt en geveegd, om de voorwerpen te laten bewegen, het blijft een mooi gezicht om mensen zo bezig te zien.

Daarna was het tijd om afscheid te nemen en Karin en Yvonne te bedanken.

Vanaf deze plaats wil ik dat nogmaals doen, wat hebben jullie ons laten genieten en wat was alles goed georganiseerd, nogmaals heel hartelijk dank, ook namens alle ko(o)p(st)ers en zeker ook namens mijn moeder.

DAGJE AMSTERDAM VAN DE GEMEENSCHAPSVEILING WERVERSHOOF

Zaterdag 19 september werden wij om 9.30 uur verwacht bij Afke Koeman op de Wierdijk in Wervershoof.. Vier dames hadden een koopje gekocht op de Gemeenschapsveiling. Wij hebben genoten van koffie en vlaai in de stralende zon in de tuin. Na gezellig te hebben gezeten, stapten wij in de auto en werden wij richting Amsterdam gereden. Dankzij de navigatie hebben wij een rondje door het centrum gereden, langs de Munttoren, over de Dam en dan langs het Centraal Station. Het was echt een leuke toeristische route, gelukkig was het vrij rustig en Afkje is een goede chauffeuse, ze raakte niet in paniek! Uiteindelijk hebben wij een parkeerplaats dichtbij de Hortus Botanicus gevonden. Wij mochten door de achterdeur naar binnen en wij werden ontvangen door de schoonzoon van Afke die manager is bij het restaurant bij de Hortus. Hij zou later voor ons een lunch verzorgen. Eerst hebben wij de drie klimatenkas bekeken waar je over donkere junglepaden kunt dwalen en ook langs de hoge boomkronen loopt. Daarna de andere kasgebouwen bekeken die verspreid liggen over de tuin en onderdak bieden aan planten uit woestijngebieden, de subtropen en de tropen. De monumentale Palmkas biedt ’s winters onderdak aan de kuipplanten.

 In 1638 werd de tuin door het Stadsbestuur gesticht en hij verhuisde in 1682 naar zijn huidige locatie in de Plantage. Deze tuin is slechts 1,2 ha groot, maar zijn plantenrijkdom is enorm. Er groeien zo’n 6000 planten van ruim 4000 soorten.

Verder hebben we de buitentuin bekeken, daar slingeren de paden langs 40 plantenvakken. Er zijn heel veel bijzonder bomen en planten. Wij hebben alles bekeken onder een stralende zon. Na een uur hadden wij dorst en honger en konden wij in de schaduw bij de grote kas gaan zitten. Na iets te hebben gedronken kregen wij een overheerlijk lunch met verschillende gerechtjes, heel verfijnd met ingrediënten die sommigen nog nooit hadden geproefd. Het was top!

Na even te hebben bijgetankt hebben wij de Hortus verlaten voor een wandeling door Amsterdam richting het Oostelijk Havengebied. Wij passeerden Brouwerij ‘t IJ en gingen toen richting het Tropenmuseum. Vlakbij is de Muiderpoort, gebouwd in 1770 en als enige overgebleven van de poorten die in de 17e en 18e eeuw de toegang tot de stad markeerden. Lopen door het Oosterpark was ook heel plezierig, heel Amsterdam genoot van de zon, het was gezellig druk. Een pakje drinken was heel welkom en het was lekker om even uit te rusten op een bankje. Hierna liepen wij naar de Amstel en hebben meer bezienswaardigheden bekeken. Wij liepen langs Carré en de Hermitage. Bij de Hermitage zijn wij weer gestopt om iets te drinken en het mooie gebouw van de buitenkant te bewonderen. Daarna was het tijd om naar de auto te lopen om richting huis te gaan. Het was een prachtige dag, heel gezellig en we hebben ontzettend genoten. Afke bedankt mede namens Ria, Karin en Frieda

Joanna Neefjes

Copyright 2017 Webcentre.nl