Het Laatste Nieuws:

lokatie: ' t Fortuin

Wat is een gemeenschapsveiling?

De gemeenschapsveiling, ooit begonnen als kerkebollenveiling, is een unieke gebeurtenis die toegankelijk is voor iedereen die zich op de een of andere manier betrokken voelt bij de dorpsgemeenschap van Wervershoof. Het is een evenement dat verenigingen binnen onze Wervershover gemeenschap een financiële helpende hand toesteekt.

Hoe komt de gemeenschapsveiling aan zijn geld?

Via een huis aan huisbrief die in de eerste helft van januari wordt verspreid, wordt aan de inwoners gevraagd een gift/koopje beschikbaar te stellen. Deze koopjes worden tijdens de veilingavond (altijd de eerste vrijdag van maart) door middel van hand opsteken bij opbod verkocht. Het gaat om niet gebruikte artikelen, variërend van een Edammer kaas tot prachtig gevormde buxusplanten. Ook worden er diverse etentjes en' 'dagjes uit’ aangeboden.

Twee afslagers, Peter Swart en Richard de Beer, proberen ieder op hun eigen, vaak ludieke wijze deze koopjes aan de man/vrouw te brengen. Degene die het hoogste bod uitbrengt is eigenaar en betaalt het laatst geboden bedrag. Het artikel dat je tijdens de veilingavond koopt kun je dezelfde avond mee naar huis nemen. Je betaalt deze avond niet; je ontvangt binnen een maand van ons een nota.

Iedereen, vanaf de leeftijd van 18 jaar, is van harte welkom! Je bent absoluut niet verplicht iets te kopen, alhoewel wij ervan overtuigd zijn dat je de verleiding niet zult kunnen weerstaan om mee te gaan bieden, al is het maar voor de sport.

De opbrengst van de veiling komt dus ten goede aan de vele verenigingen en instellingen die ons dorp rijk is. Door jouw aankoop draag je hier dus ook een steentje aan bij. En…. een prettige bijkomstigheid, onze gemeenschapsveiling is aangemerkt als ANBI stichting. Dat betekent dat onder bepaalde voorwaarden giften aftrekbaar zijn voor de belasting.

Ben je nieuwsgierig geworden en wil je ook eens iets proeven van de sfeer rondom de gemeenschapsveiling, dan raden wij je aan de veiling aan het begin van de avond te bezoeken. Het is dan nog niet zo druk en het is allemaal goed te volgen. Bovendien zijn de meeste koopjes aan het begin van de avond goedkoper dan later op de avond. Hier komt nog bij dat onder de eerste 100 koopjes 4 geldprijzen worden verloot, dit alles onder toeziend oog van notaris Mantel. Tot ziens op de eerstvolgende veiling.

Copyright 2017 Webcentre.nl